1ος Όμιλος

1η αγωνιστική (24/03/2021)

Πορτογαλία-Αζερμπαϊτζάν         1-0

Σερβία-Ιρλανδία                 3-2

Λουξεμβούργο-Κατάρ              0-1 (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ στο Ντέμπρετσεν)

2η αγωνιστική (27/03/2021)

Ιρλανδία-Λουξεμβούργο           21:45

Σερβία-Πορτογαλία               21:45

Αζερμπαϊτζάν-Κατάρ              19:00 (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ στο Ντέμπρετσεν)

3η αγωνιστική (30/03/2021)

Αζερμπαϊτζάν-Σερβία             19:00

Λουξεμβούργο-Πορτογαλία         21:45

Ιρλανδία-Κατάρ                  21:45 (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ στο Ντέμπρετσεν)

4η αγωνιστική (01/09/2021)

Λουξεμβούργο-Αζερμπαϊτζάν

Πορτογαλία-Ιρλανδία

Σερβία-Κατάρ                          (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ)

5η αγωνιστική (04/09/2021)

Ιρλανδία-Αζερμπαϊτζάν

Σερβία-Λουξεμβούργο

Πορτογαλία-Κατάρ                      (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ)

6η αγωνιστική (07/09/2021)

Αζερμπαϊτζάν-Πορτογαλία

Ιρλανδία-Σερβία

Λουξεμβούργο-Κατάρ                    (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ)

7η αγωνιστική (09/10/2021)

Αζερμπαϊτζάν-Ιρλανδία

Λουξεμβούργο-Σερβία

Πορτογαλία-Κατάρ                      (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ)

8η αγωνιστική (12/10/2021)

Πορτογαλία-Λουξεμβούργο

Σερβία-Αζερμπαϊτζάν

Ιρλανδία-Κατάρ                        (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ)

9η αγωνιστική (11/11/2021)

Αζερμπαϊτζάν-Λουξεμβούργο

Ιρλανδία-Πορτογαλία

Σερβία-Κατάρ                          (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ)

10η αγωνιστική (14/11/2021)

Λουξεμβούργο-Ιρλανδία

Πορτογαλία-Σερβία

Αζερμπαϊτζάν-Κατάρ                    (Φιλικό προετοιμασίας του Κατάρ)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ   ΒΑΘ.

Σερβία        1-0-0     3-2    3

Πορτογαλία    1-0-0     1-0    3

Ιρλανδία      0-0-1     2-3    0

Αζερμπαϊτζάν  0-0-1     0-1    0

Λουξεμβούργο  0-0-0     0-0    0    

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (25/03/2021)

Ισπανία-ΕΛΛΑΔΑ                  21:45

Σουηδία-Γεωργία                 21:45

Ρεπό: Κόσοβο

2η αγωνιστική (28/03/2021)

Γεωργία-Ισπανία                 19:00

Κόσοβο-Σουηδία                  21:45

Ρεπό: ΕΛΛΑΔΑ

3η αγωνιστική (31/03/2021)

ΕΛΛΑΔΑ-Γεωργία                  21:45

Ισπανία-Κόσοβο                  21:45

Ρεπό: Σουηδία

4η αγωνιστική (02/09/2021)

Γεωργία-Κόσοβο

Σουηδία-Ισπανία

Ρεπό: ΕΛΛΑΔΑ

5η αγωνιστική (05/09/2021)

Κόσοβο-ΕΛΛΑΔΑ

Ισπανία-Γεωργία

Ρεπό: Σουηδία

6η αγωνιστική (08/09/2021)

ΕΛΛΑΔΑ-Σουηδία

Κόσοβο-Ισπανία

Ρεπό: Γεωργία

7η αγωνιστική (09/10/2021)

Γεωργία-ΕΛΛΑΔΑ

Σουηδία-Κόσοβο

Ρεπό: Ισπανία

8η αγωνιστική (12/10/2021)

Κόσοβο-Γεωργία

Σουηδία-ΕΛΛΑΔΑ

Ρεπό: Ισπανία

9η αγωνιστική (11/11/2021)

Γεωργία-Σουηδία

ΕΛΛΑΔΑ-Ισπανία

Ρεπό: Κόσοβο

10η αγωνιστική (14/11/2021)

ΕΛΛΑΔΑ-Κόσοβο

Ισπανία-Σουηδία

Ρεπό: Γεωργία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Ισπανία       0-0-0     0-0   0

Σουηδία       0-0-0     0-0   0

Ελλάδα        0-0-0     0-0   0

Κόσοβο        0-0-0     0-0   0

Γεωργία       0-0-0     0-0   0

3ος Όμιλος

1η αγωνιστική (25/03/2021)

Βουλγαρία-Ελβετία               19:00

Ιταλία-Β. Ιρλανδία              21:45

Ρεπό: Λιθουανία

2η αγωνιστική (28/03/2021)

Βουλγαρία-Ιταλία                21:45

Ελβετία-Λιθουανία               21:45

Ρεπό: Β. Ιρλανδία

3η αγωνιστική (31/03/2021)

Λιθουανία-Ιταλία                21:45

Β. Ιρλανδία-Βουλγαρία           21:45

Ρεπό: Ελβετία

4η αγωνιστική (02/09/2021)

Ιταλία-Βουλγαρία

Λιθουανία-Β. Ιρλανδία

Ρεπό: Ελβετία

5η αγωνιστική (05/09/2021)

Βουλγαρία-Λιθουανία

Ελβετία-Ιταλία

Ρεπό: Β. Ιρλανδία

6η αγωνιστική (08/09/2021)

Ιταλία-Λιθουανία

Β. Ιρλανδία-Ελβετία

Ρεπό: Βουλγαρία

7η αγωνιστική (09/10/2021)

Λιθουανία-Βουλγαρία

Ελβετία-Β. Ιρλανδία

Ρεπό: Ιταλία

8η αγωνιστική (12/10/2021)

Βουλγαρία-Β. Ιρλανδία

Λιθουανία-Ελβετία

Ρεπό: Ιταλία

9η αγωνιστική (12/11/2021)

Ιταλία-Ελβετία

Β. Ιρλανδία-Λιθουανία

Ρεπό: Βουλγαρία

10η αγωνιστική (15/11/2021)

Β. Ιρλανδία-Ιταλία

Ελβετία-Βουλγαρία

Ρεπό: Λιθουανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Ιταλία        0-0-0     0-0   0

Β. Ιρλανδία   0-0-0     0-0   0

Βουλγαρία     0-0-0     0-0   0

Ελβετία       0-0-0     0-0   0

Λιθουανία     0-0-0     0-0   0

4ος Όμιλος

1η αγωνιστική (24/03/2021)

Φινλανδία-Βοσνία                2-2

Γαλλία-Ουκρανία                 1-1

Ρεπό: Καζακστάν

2η αγωνιστική (28/03/2021)

Καζακστάν-Γαλλία                16:00

Ουκρανία-Φινλανδία              21:45

Ρεπό: Βοσνία

3η αγωνιστική (31/03/2021)

Βοσνία-Γαλλία                   21:45

Ουκρανία-Καζακστάν              21:45

Ρεπό: Φινλανδία

4η αγωνιστική (01/09/2021)

Καζακστάν-Ουκρανία

Γαλλία-Βοσνία

Ρεπό: Φινλανδία

5η αγωνιστική (04/09/2021)

Φινλανδία-Καζακστάν

Ουκρανία-Γαλλία

Ρεπό: Βοσνία

6η αγωνιστική (07/09/2021)

Βοσνία-Καζακστάν

Γαλλία-Φινλανδία

Ρεπό: Ουκρανία

7η αγωνιστική (09/10/2021)

Καζακστάν-Βοσνία

Φινλανδία-Ουκρανία

Ρεπό: Γαλλία

8η αγωνιστική (12/10/2021)

Καζακστάν-Φινλανδία

Ουκρανία-Βοσνία

Ρεπό: Γαλλία

9η αγωνιστική (13/11/2021)

Βοσνία-Φινλανδία

Γαλλία-Καζακστάν

Ρεπό: Ουκρανία

10η αγωνιστική (16/11/2021)

Βοσνία-Ουκρανία

Φινλανδία-Γαλλία

Ρεπό: Καζακστάν

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Βοσνία        0-1-0     2-2   1

Φινλανδία     0-1-0     2-2   1

Ουκρανία      0-1-0     1-1   1

Γαλλία        0-1-0     1-1   1

Καζακστάν     0-0-0     0-0   0

5ος Όμιλος

1η αγωνιστική (24/03/2021)

Βέλγιο-Ουαλία                3-1

Εσθονία-Τσεχία               2-6

Ρεπό: Λευκορωσία

2η αγωνιστική (27/03/2021)

Λευκορωσία-Εσθονία           19:00

Τσεχία-Βέλγιο                21:45

Ρεπό: Ουαλία

3η αγωνιστική (30/03/2021)

Βέλγιο-Λευκορωσία            21:45

Ουαλία-Τσεχία                21:45

Ρεπό: Εσθονία

4η αγωνιστική (02/09/2021)

Τσεχία-Λευκορωσία

Εσθονία-Βέλγιο

Ρεπό: Ουαλία

5η αγωνιστική (05/09/2021)

Λευκορωσία-Ουαλία

Βέλγιο-Τσεχία

Ρεπό: Εσθονία

6η αγωνιστική (08/09/2021)

Λευκορωσία-Βέλγιο

Ουαλία-Εσθονία

Ρεπό: Τσεχία

7η αγωνιστική (08/10/2021)

Τσεχία-Ουαλία

Εσθονία-Λευκορωσία

Ρεπό: Βέλγιο

8η αγωνιστική (11/10/2021)

Λευκορωσία-Τσεχία

Εσθονία-Ουαλία

Ρεπό: Βέλγιο

9η αγωνιστική (13/11/2021)

Βέλγιο-Εσθονία

Ουαλία-Λευκορωσία

Ρεπό: Τσεχία

10η αγωνιστική (16/11/2021)

Τσεχία-Εσθονία

Ουαλία-Βέλγιο

Ρεπό: Λευκορωσία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Τσεχία        1-0-0     6-2   3

Βέλγιο        1-0-0     3-1   3

Ουαλία        0-0-1     1-3   0

Εσθονία       0-0-1     2-6   0

Λευκορωσία    0-0-0     0-0   0

6ος Όμιλος

1η αγωνιστική (25/03/2021)

Ισραήλ-Δανία                  19:00

Μολδαβία-Ν. Φερόε             21:45

Σκωτία-Αυστρία                21:45

2η αγωνιστική (28/03/2021)

Δανία-Μολδαβία                19:00

Αυστρία-Ν. Φερόε              21:45

Ισραήλ-Σκωτία                 21:45

3η αγωνιστική (31/03/2021)

Αυστρία-Δανία                 21:45

Μολδαβία-Ισραήλ               21:45

Σκωτία-Ν. Φερόε               21:45

4η αγωνιστική (01/09/2021)

Δανία-Σκωτία

Ν. Φερόε-Ισραήλ

Μολδαβία-Αυστρία

5η αγωνιστική (04/09/2021)

Ν. Φερόε-Δανία

Ισραήλ-Αυστρία

Σκωτία-Μολδαβία

6η αγωνιστική (07/09/2021)

Αυστρία-Σκωτία

Δανία-Ισραήλ

Ν. Φερόε-Μολδαβία

7η αγωνιστική (09/10/2021)

Σκωτία-Ισραήλ

Ν. Φερόε-Αυστρία

Μολδαβία-Δανία

8η αγωνιστική (12/10/2021)

Δανία-Αυστρία

Ν. Φερόε-Σκωτία

Ισραήλ-Μολδαβία

9η αγωνιστική (12/11/2021)

Αυστρία-Ισραήλ

Δανία-Ν. Φερόε

Μολδαβία-Σκωτία

10η αγωνιστική (15/11/2021)

Αυστρία-Μολδαβία

Ισραήλ-Ν. Φερόε

Σκωτία-Δανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Δανία         0-0-0     0-0   0

Αυστρια       0-0-0     0-0   0

Σκωτία        0-0-0     0-0   0

Ισραήλ        0-0-0     0-0   0

Μολδαβία      0-0-0     0-0   0

Ν. Φερόε      0-0-0     0-0   0

7ος Όμιλος

1η αγωνιστική (24/03/2021)

Τουρκία-Ολλανδία                4-2

Γιβραλτάρ-Νορβηγία              0-3

Λετονία-Μαυροβούνιο             1-2

2η αγωνιστική (27/03/2021)

Μαυροβούνιο-Γιβραλτάρ           16:00

Ολλανδία-Λετονία                19:00

Νορβηγία-Τουρκία                19:00

3η αγωνιστική (30/03/2021)

Γιβραλτάρ-Ολλανδία              21:45

Μαυροβούνιο-Νορβηγία            21:45

Τουρκία-Λετονία                 21:45

4η αγωνιστική (01/09/2021)

Λετονία-Γιβραλτάρ

Νορβηγία-Ολλανδία

Τουρκία-Μαυροβούνιο

5η αγωνιστική (04/09/2021)

Λετονία-Νορβηγία

Γιβραλτάρ-Τουρκία

Ολλανδία-Μαυροβούνιο

6η αγωνιστική (07/09/2021)

Μαυροβούνιο-Λετονία

Ολλανδία-Τουρκία

Νορβηγία-Γιβραλτάρ

7η αγωνιστική (08/10/2021)

Γιβραλτάρ-Μαυροβούνιο

Λετονία-Ολλανδία

Τουρκία-Νορβηγία

8η αγωνιστική (11/10/2021)

Λετονία-Τουρκία

Ολλανδία-Γιβραλτάρ

Νορβηγία-Μαυροβούνιο

9η αγωνιστική (13/11/2021)

Νορβηγία-Λετονία

Τουρκία-Γιβραλτάρ

Μαυροβούνιο-Ολλανδία

10η αγωνιστική (16/11/2021)

Γιβραλτάρ-Λετονία

Μαυροβούνιο-Τουρκία

Ολλανδία-Νορβηγία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Νορβηγία      1-0-0     3-0   3

Τουρκία       1-0-0     4-2   3

Μαυροβούνιο   1-0-0     2-1   3

Λετονία       0-0-1     1-2   0

Ολλανδία      0-0-1     2-4   0

Γιβραλτάρ     0-0-1     0-3   0

8ος Όμιλος

1η αγωνιστική (24/03/2021)

Κύπρος-Σλοβακία                  0-0

Μάλτα-Ρωσία                      1-3

Σλοβενία-Κροατία                 1-0

2η αγωνιστική (27/03/2021)

Ρωσία-Σλοβενία                   16:00

Κροατία-Κύπρος                   19:00

Σλοβακία-Μάλτα                   21:45

3η αγωνιστική (30/03/2021)

Κύπρος-Σλοβενία                  19:00

Κροατία-Μάλτα                    21:45

Σλοβακία-Ρωσία                   21:45

4η αγωνιστική (01/09/2021)

Μάλτα-Κύπρος

Ρωσία-Κροατία

Σλοβενία-Σλοβακία

5η αγωνιστική (04/09/2021)

Κύπρος-Ρωσία

Σλοβενία-Μάλτα

Σλοβακία-Κροατία

6η αγωνιστική (07/09/2021)

Κροατία-Σλοβενία

Ρωσία-Μάλτα

Σλοβακία-Κύπρος

7η αγωνιστική (08/10/2021)

Κύπρος-Κροατία

Μάλτα-Σλοβενία

Ρωσία-Σλοβακία

8η αγωνιστική (11/10/2021)

Κροατία-Σλοβακία

Κύπρος-Μάλτα

Σλοβενία-Ρωσία

9η αγωνιστική (11/11/2021)

Ρωσία-Κύπρος

Μάλτα-Κροατία

Σλοβακία-Σλοβενία

10η αγωνιστική (14/11/2021)

Κροατία-Ρωσία

Μάλτα-Σλοβακία

Σλοβενία-Κύπρος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Ρωσία         1-0-0     3-1   3

Σλοβενία      1-0-0     1-0   3

Σλοβακία      0-1-0     0-0   1

Κύπρος        0-1-0     0-0   1

Κροατία       0-0-1     0-1   0

Μάλτα         0-0-1     1-3   0

9ος Όμιλος

1η αγωνιστική (25/03/2021)

Ανδόρα-Αλβανία                   21:45

Αγγλία-Σαν Μαρίνο                21:45

Ουγγαρία-Πολωνία                 21:45

2η αγωνιστική (28/03/2021)

Αλβανία-Αγγλία                   19:00

Πολωνία-Ανδόρα                   21:45

Σαν Μαρίνο-Ουγγαρία              21:45

3η αγωνιστική (31/03/2021)

Ανδόρα-Ουγγαρία                  21:45

Αγγλία-Πολωνία                   21:45

Σαν Μαρίνο-Αλβανία               21:45

4η αγωνιστική (02/09/2021)

Ανδόρα-Σαν Μαρίνο

Ουγγαρία-Αγγλία

Πολωνία-Αλβανία

5η αγωνιστική (05/09/2021)

Αλβανία-Ουγγαρία

Αγγλία-Ανδόρα

Σαν Μαρίνο-Πολωνία

6η αγωνιστική (08/09/2021)

Αλβανία-Σαν Μαρίνο

Ουγγαρία-Ανδόρα

Πολωνία-Αγγλία

7η αγωνιστική (09/10/2021)

Ανδόρα-Αγγλία

Ουγγαρία-Αλβανία

Πολωνία-Σαν Μαρίνο

8η αγωνιστική (12/10/2021)

Αλβανία-Πολωνία

Αγγλία-Ουγγαρία

Σαν Μαρίνο-Ανδόρα

9η αγωνιστική (12/11/2021)

Ανδόρα-Πολωνία

Αγγλία-Αλβανία

Ουγγαρία-Σαν Μαρίνο

10η αγωνιστική (15/11/2021)

Αλβανία-Ανδόρα

Πολωνία-Ουγγαρία

Σαν Μαρίνο-Αγγλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Αγγλία        0-0-0     0-0   0

Πολωνία       0-0-0     0-0   0

Αλβανία       0-0-0     0-0   0

Ουγγαρία      0-0-0     0-0   0

Ανδόρα        0-0-0     0-0   0

Σαν Μαρίνο    0-0-0     0-0   0

10ος Όμιλος

1η αγωνιστική (25/03/2021)

Γερμανία-Ισλανδία                 21:45

Λιχτενστάιν-Αρμενία               21:45

Ρουμανία-Β. Μακεδονία             21:45

2η αγωνιστική (28/03/2021)

Αρμενία-Ισλανδία                  19:00

Β. Μακεδονία-Λιχτενστάιν          21:45

Ρουμανία-Γερμανία                 21:45

3η αγωνιστική (31/03/2021)

Αρμενία-Ρουμανία                  19:00

Γερμανία-Β. Μακεδονία             21:45

Λιχτενστάιν-Ισλανδία              21:45

4η αγωνιστική (02/09/2021)

Ισλανδία-Ρουμανία

Λιχτενστάιν-Γερμανία

Β. Μακεδονία-Αρμενία

5η αγωνιστική (05/09/2021)

Ισλανδία-Β. Μακεδονία

Γερμανία-Αρμενία

Ρουμανία-Λιχτενστάιν

6η αγωνιστική (08/09/2021)

Αρμενία-Λιχτενστάιν

Ισλανδία-Γερμανία

Β. Μακεδονία-Ρουμανία

7η αγωνιστική (08/10/2021)

Γερμανία-Ρουμανία

Ισλανδία-Αρμενία

Λιχτενστάιν-Β. Μακεδονία

8η αγωνιστική (11/10/2021)

Ισλανδία-Λιχτενστάιν

Β. Μακεδονία-Γερμανία

Ρουμανία-Αρμενία

9η αγωνιστική (11/11/2021)

Αρμενία-Β. Μακεδονία

Γερμανία-Λιχτενστάιν

Ρουμανία-Ισλανδία

10η αγωνιστική (14/11/2021)

Αρμενία-Γερμανία

Λιχτενστάιν-Ρουμανία

Β. Μακεδονία-Ισλανδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Γερμανία      0-0-0     0-0   0

Ισλανδία      0-0-0     0-0   0

Ρουμανία      0-0-0     0-0   0

Αρμενία       0-0-0     0-0   0

Λιχτενστάιν   0-0-0     0-0   0

Β. Μακεδονία  0-0-0     0-0   0

ΤΟ FORMAT ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ

Προκρίνονται στο Παγκόσμιο Κύπελλο οι πρώτες κάθε ομίλου. Τα άλλα τρία εισιτήρια θα καθοριστούν μέσω πλέι οφ. Οι δέκα δεύτερες θα ενωθούν με τις δύο καλύτερες από το Nations League που δεν τερμάτισαν στην πρώτη δυάδα των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Οι 12 ομάδες θα χωριστούν σε τρία «μονοπάτια» των τεσσάρων και θα παίξουν μονά ματς (ημιτελικά, τελικό). Η νικήτρια κάθε μονοπατιού περνάει στο Παγκόσμιο Κύπελλο

ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ

1) Καλύτερη διαφορά τερμάτων, 2) Καλύτερη επίθεση, 3) Καλύτερη συγκομιδή βαθμών στα μεταξύ τους παιχνίδια, 4) Καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια, 5) Καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους παιχνίδια, 6) Περισσότερα εκτός έδρας γκολ στα μεταξύ τους ματς, 7) Βαθμολογία fair play, 8) Κλήρωση.

Πηγή: sofokleousin.gr