Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής των προκριματικών της Ευρωπαϊκής Ζώνης έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Πορτογαλία      0-3

Ιρλανδία-Σερβία              1-1

Ρεπό: Λουξεμβούργο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5αγ.)

Πορτογαλία    13

Σερβία        11

Λουξεμβούργο   6 -4αγ.  

Ιρλανδία       2

Αζερμπαϊτζάν   1

2ος Όμιλος (08/09/2021)

ΕΛΛΑΔΑ-Σουηδία

Κόσοβο-Ισπανία

Ρεπό: Γεωργία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ισπανία        10

Σουηδία         9

Κόσοβο          4

ΕΛΛΑΔΑ          3

Γεωργία         1

3ος Όμιλος (08/09/2021)

Ιταλία-Λιθουανία

Β. Ιρλανδία-Ελβετία

Ρεπό: Βουλγαρία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ιταλία         11

Ελβετία         7

Βουλγαρία       5

Β. Ιρλανδία     4

Λιθουανία       0

4ος Όμιλος

Βοσνία-Καζακστάν        2-2

Γαλλία-Φινλανδία        2-0

Ρεπό: Ουκρανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Γαλλία         12

Φινλανδία       5 -4αγ.

Ουκρανία        5 -5αγ.

Βοσνία          3 -4αγ.

Καζακστάν       3 -5αγ.

5ος Όμιλος (08/09/2021)

Λευκορωσία-Βέλγιο

Ουαλία-Εσθονία

Ρεπό: Τσεχία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Βέλγιο         13

Τσεχία          7

Ουαλία          6

Λευκορωσία      3

Εσθονία         0

6ος Όμιλος

Αυστρία-Σκωτία           0-1

Δανία-Ισραήλ             5-0

Ν. Φερόε-Μολδαβία        2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Δανία          18

Σκωτία         11

Ισραήλ         10

Αυστρία         7

Ν. Φερόε        4

Μολδαβία        1

7ος Όμιλος

Μαυροβούνιο-Λετονία       0-0

Ολλανδία-Τουρκία          6-1

Νορβηγία-Γιβραλτάρ        5-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Ολλανδία       13

Νορβηγία       13

Τουρκία        11

Μαυροβούνιο     8

Λετονία         5

Γιβραλτάρ       0

8ος Όμιλος

Κροατία-Σλοβενία       3-0

Ρωσία-Μάλτα            2-0

Σλοβακία-Κύπρος        2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Ρωσία          13

Κροατία        13

Σλοβακία        9

Σλοβενία        7

Μάλτα           4

Κύπρος          4

9ος Όμιλος (08/09/2021)

Αλβανία-Σαν Μαρίνο

Ουγγαρία-Ανδόρα

Πολωνία-Αγγλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγγλία          15

Πολωνία         10

Αλβανία          9

Ουγγαρία         7

Ανδόρα           3

Σαν Μαρίνο       0

10ος Όμιλος (08/09/2021)

Αρμενία-Λιχτενστάιν

Ισλανδία-Γερμανία

Β. Μακεδονία-Ρουμανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γερμανία       12

Αρμενία        10

Ρουμανία        9

Β. Μακεδονία    8

Ισλανδία        4

Λιχτενστάιν     0

Πηγή: sofokleousin.gr