Σε αναμετρήσεις για την 10η και τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ 2022 (ευρωπαϊκή ζώνη) σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος

Λουξεμβούργο-Ιρλανδία    0-3

Πορτογαλία-Σερβία        1-2

Ρεπό: Αζερμπαϊτζάν

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

Σερβία        20

Πορτογαλία    17    

Ιρλανδία       9

Λουξεμβούργο   9

Αζερμπαϊτζάν   1

2ος Όμιλος

ΕΛΛΑΔΑ-Κόσοβο            1-1          

Ισπανία-Σουηδία          1-0        

Ρεπό: Γεωργία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

Ισπανία       19

Σουηδία       15

ΕΛΛΑΔΑ        10

Γεωργία        7

Κόσοβο         5

3ος Όμιλος

Β. Ιρλανδία-Ιταλία       15/11

Ελβετία-Βουλγαρία        15/11    

Ρεπό: Λιθουανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Ιταλία        15

Ελβετία       15

Β. Ιρλανδία    8

Βουλγαρία      8  

Λιθουανία      3 -8αγ.

4ος Όμιλος

Φινλανδία-Γαλλία         16/11

Βοσνία-Ουκρανία          16/11

Ρεπό: Καζακστάν

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Γαλλία        15

Φινλανδία     11

Ουκρανία       9

Βοσνία         7

Καζακστάν      3 -8αγ.

5ος Όμιλος

Ουαλία-Βέλγιο            16/11

Τσεχία-Εσθονία           16/11

Ρεπό: Λευκορωσία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Βέλγιο        19

Ουαλία        14

Τσεχία        11

Εσθονία        4

Λευκορωσία     3 -8αγ.

6ος Όμιλος

Ισραήλ-Ν. Φερόε          15/11

Σκωτία-Δανία             15/11

Αυστρία-Μολδαβία         15/11

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγ.)

Δανία         27

Σκωτία        20

Ισραήλ        13

Αυστρία       13

Ν. Φερόε       4

Μολδαβία       1

7ος Όμιλος

Γιβραλτάρ-Λετονία        16/11

Μαυροβούνιο-Τουρκία      16/11

Ολλανδία-Νορβηγία        16/11

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγ.)

Ολλανδία      20

Τουρκία       18

Νορβηγία      18

Μαυροβούνιο   12

Λετονία        6

Γιβραλτάρ      0

8ος Όμιλος

Μάλτα-Σλοβακία            0-6

Σλοβενία-Κύπρος           2-1

Κροατία-Ρωσία             1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγ.)

Κροατία       23

Ρωσία         22

Σλοβακία      14

Σλοβενία      14

Κύπρος         5

Μάλτα          5

9ος Όμιλος

Σαν Μαρίνο-Αγγλία        15/11

Αλβανία-Ανδόρα           15/11

Πολωνία-Ουγγαρία         15/11

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγ.)

Αγγλία        23

Πολωνία       20

Αλβανία       15

Ουγγαρία      14

Ανδόρα         6

Σαν Μαρίνο     0

10ος Όμιλος

Λιχτενστάιν-Ρουμανία      0-2

Αρμενία-Γερμανία          1-4

Β. Μακεδονία-Ισλανδία     3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγ.)

Γερμανία      27

Β. Μακεδονία  18

Ρουμανία      17

Αρμενία       12

Ισλανδία       9

Λιχτενστάιν    1

Πηγή: sofokleousin.gr