Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής των προκριματικών της Ευρωπαϊκής Ζώνης έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Πορτογαλία      0-3

Ιρλανδία-Σερβία              1-1

Ρεπό: Λουξεμβούργο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5αγ.)

Πορτογαλία    13

Σερβία        11

Λουξεμβούργο   6 -4αγ.  

Ιρλανδία       2

Αζερμπαϊτζάν   1

2ος Όμιλος

ΕΛΛΑΔΑ-Σουηδία              2-1

Κόσοβο-Ισπανία              0-2

Ρεπό: Γεωργία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5αγ.)

Ισπανία        13 -6αγ.

Σουηδία         9 -4αγ.

ΕΛΛΑΔΑ          6 -4αγ.

Κόσοβο          4

Γεωργία         1

3ος Όμιλος

Ιταλία-Λιθουανία            5-0

Β. Ιρλανδία-Ελβετία         0-0

Ρεπό: Βουλγαρία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5αγ.)

Ιταλία         14 -6αγ.

Ελβετία         8 -4αγ.

Β. Ιρλανδία     5 -4αγ.

Βουλγαρία       5

Λιθουανία       0

4ος Όμιλος

Βοσνία-Καζακστάν          2-2

Γαλλία-Φινλανδία          2-0

Ρεπό: Ουκρανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Γαλλία         12

Φινλανδία       5 -4αγ.

Ουκρανία        5 -5αγ.

Βοσνία          3 -4αγ.

Καζακστάν       3 -5αγ.

5ος Όμιλος

Λευκορωσία-Βέλγιο         0-1

Ουαλία-Εσθονία            0-0

Ρεπό: Τσεχία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγ.)

Βέλγιο         16 -6αγ.

Τσεχία          7

Ουαλία          7 -4αγ.

Λευκορωσία      3

Εσθονία         1 -4αγ.

6ος Όμιλος

Αυστρία-Σκωτία          0-1

Δανία-Ισραήλ            5-0

Ν. Φερόε-Μολδαβία       2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Δανία          18

Σκωτία         11

Ισραήλ         10

Αυστρία         7

Ν. Φερόε        4

Μολδαβία        1

7ος Όμιλος

Μαυροβούνιο-Λετονία     0-0

Ολλανδία-Τουρκία        6-1

Νορβηγία-Γιβραλτάρ      5-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Ολλανδία       13

Νορβηγία       13

Τουρκία        11

Μαυροβούνιο     8

Λετονία         5

Γιβραλτάρ       0

8ος Όμιλος

Κροατία-Σλοβενία       3-0

Ρωσία-Μάλτα            2-0

Σλοβακία-Κύπρος        2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Ρωσία          13

Κροατία        13

Σλοβακία        9

Σλοβενία        7

Μάλτα           4

Κύπρος          4

9ος Όμιλος

Αλβανία-Σαν Μαρίνο    5-0  

Ουγγαρία-Ανδόρα       2-1

Πολωνία-Αγγλία        1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Αγγλία          16

Αλβανία         12

Πολωνία         11

Ουγγαρία        10

Ανδόρα           3

Σαν Μαρίνο       0

10ος Όμιλος

Αρμενία-Λιχτενστάιν  1-1    

Ισλανδία-Γερμανία    0-4

Β. Μακεδονία-Ρουμανία0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγ.)

Γερμανία       15

Αρμενία        11

Ρουμανία       10

Β. Μακεδονία    9

Ισλανδία        4

Λιχτενστάιν     1

Πηγή: sofokleousin.gr