Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Μπρόντμπι (Δανία)-Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)     0-0        

Ρέιντζερς (Σκωτία)-Λιόν (Γαλλία)             0-2        

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1αγ.)

Λιόν                             3

Μπρόντμπι                  1

Σπάρτα Πράγας          1

Ρέιντζερς                     0

2ος όμιλος

Μονακό (Γαλλία)-Στουρμ Γκρατς (Αυστρία)            1-0          

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ισπανία)    2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1αγ.)

Μονακό                    3    

Ρεάλ Σοσιεδάδ        1

Αϊντχόφεν                1

Στουρμ Γκρατς        0

        

3ος όμιλος

Λέστερ (Αγγλία)-Νάπολι (Ιταλία)                       2-2                       

Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία)-Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)     0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1αγ.)

Λέγκια Βαρσοβίας            3

Νάπολι                              1  

Λέστερ                              1   

Σπαρτάκ Μόσχας             0

4ος όμιλος

Ολυμπιακός (Ελλάδα)-Αντβέρπ (Βέλγιο)            2-1              

Αϊντραχτ Φρ. (Γερμανία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)  1-1     

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1αγ.)

Ολυμπιακός                        3

Αϊντραχτ Φρανκφούρτης       1

Φενέρμπαχτσε                      1

Αντβέρπ                                0

5ος όμιλος

Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Λάτσιο (Ιταλία)                 1-0

Λοκομοτίβ Μόσχας (Ρωσία)-Μαρσέιγ (Γαλλία)             1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1 αγ.)

Γαλατασαράι                3

Μαρσέιγ                       1

Λοκομοτίβ Μόσχας      1

Λάτσιο                          0

6ος όμιλος

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μπράγκα (Πορτογαλία)         2-1  

Μίντιλαντ (Δανία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)           1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1αγ.)

Ερυθρός Αστέρας     3

Λουντογκόρετς          1

Μίντιλαντ                    1  

Μπράγκα                   0

7ος όμιλος

Μπέτις (Ισπανία)-Σέλτικ (Σκωτία)                                       4-3

Λεβερκούζεν (Γερμανία)-Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)        2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1αγ.)

Μπέτις                         3

Λεβερκούζεν              3

Φερεντσβάρος             0

Σέλτικ                           0

8ος όμιλος

Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)-Γκενκ (Βέλγιο)              0-1

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Γουέστ Χαμ (Αγγλία)       0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 1αγ.)

Γουέστ Χαμ             3

Γκενκ                  3

Ραπίντ Βιέννης         0

Ντιναμό Ζάγκρεμπ       0

Πηγή: sofokleousin.gr