Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του 2ου Nations League:

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/11

LEAGUE A

3ος Όμιλος

Πορτογαλία-Γαλλία         0-1

Σουηδία-Κροατία           2-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Γαλλία       13

Πορτογαλία   10

Κροατία       3

Σουηδία       3

4ος Όμιλος

Γερμανία-Ουκρανία         3-1

Ελβετία-Ισπανία           1-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Γερμανία      9

Ισπανία       8

Ουκρανία      6

Ελβετία       3

LEAGUE C

1ος Όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Μαυροβούνιο   0-0

Κύπρος-Λουξεμβούργο        2-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Μαυροβούνιο  10

Λουξεμβούργο  9

Αζερμπαϊτζάν  5

Κύπρος        4

LEAGUE D

1ος Όμιλος

Μάλτα-Ανδόρα               3-1

Λετονία-Ν. Φερόε           1-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Ν. Φερόε     11

Μάλτα         8

Λετονία       4

Ανδόρα        2

2ος όμιλος

Σαν Μαρίνο-Γιβραλτάρ       0-0

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)   

Γιβραλτάρ     7

Λιχτενστάιν   4

Σαν Μαρίνο    2 -4αγ.

LEAGUE A

1ος Όμιλος

Ολλανδία-Βοσνία            3-1

Ιταλία-Πολωνία             2-0     

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Ιταλία        9

Ολλανδία      8

Πολωνία       7

Βοσνία        2

2ος Όμιλος

Βέλγιο-Αγγλία              2-0          

Δανία-Ισλανδία             2-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Βέλγιο       12

Δανία        10

Αγγλία        7

Ισλανδία      0

LEAGUE B

1ος Όμιλος

Ρουμανία-Νορβηγία         Αναβλήθηκε

Αυστρία-Β. Ιρλανδία        2-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Αυστρία     12

Νορβηγία     9 -4αγ.

Ρουμανία     4 -4αγ.

Β. Ιρλανδία  1

2ος Όμιλος

Σλοβακία-Σκωτία             1-0

Τσεχία-Ισραήλ               1-0

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Σκωτία      10

Τσεχία       9

Ισραήλ       5

Σλοβακία     4

3ος Όμιλος

Τουρκία-Ρωσία               3-2

Ουγγαρία-Σερβία             1-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Ρωσία        8

Ουγγαρία     8

Τουρκία      6

Σερβία       3

4ος Όμιλος

Βουλγαρία-Φινλανδία         1-2

Ουαλία-Ιρλανδία             1-0

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Ουαλία      13

Φινλανδία   12

Ιρλανδία     2

Βουλγαρία    1

LEAGUE C

2ος Όμιλος

Β. Μακεδονία-Εσθονία        2-1

Γεωργία-Αρμενία             1-2

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Β. Μακεδονία 9

Αρμενία      8

Γεωργία      6

Εσθονία      2

3ος Όμιλος

Μολδαβία-ΕΛΛΑΔΑ             0-2      

Σλοβενία-Κόσοβο             2-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Σλοβενία    13

ΕΛΛΑΔΑ      11

Κόσοβο       2

Μολδαβία     1

4ος Όμιλος

Λευκορωσία-Λιθουανία        2-0

Αλβανία-Καζακστάν           3-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Λευκορωσία  10

Αλβανία      8

Λιθουανία    5

Καζακστάν    4

Πηγή: sofokleousin.gr