Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά την 3η αγωνιστική του Nations League έχουν ως εξής:

LEAGUE A

4ος Όμιλος

Ισπανία-Ελβετία                1-0  

Ουκρανία-Γερμανία              1-2

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Ισπανία       7

Γερμανία      5

Ουκρανία      3

Ελβετία       1

LEAGUE C

1ος Όμιλος

Λουξεμβούργο-Κύπρος            2-0     

Μαυροβούνιο-Αζερμπαϊτζάν       2-0

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Μαυροβούνιο   9

Λουξεμβούργο  6

Αζερμπαϊτζάν  3

Κύπρος        0

LEAGUE D

1ος Όμιλος

Ν. Φερόε-Λετονία               1-1       

Ανδόρα-Μάλτα                   0-0                

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Ν. Φερόε      7

Λετονία       3

Ανδόρα        2

Μάλτα         2

2ος όμιλος

Λιχτενστάιν-Γιβραλτάρ          0-1

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)   

Γιβραλτάρ     6

Λιχτενστάιν   3

Σαν Μαρίνο    0

LEAGUE A

1ος Όμιλος

Βοσνία-Ολλανδία               0-0

Πολωνία-Ιταλία                0-0

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Ιταλία        5

Ολλανδία      4

Πολωνία       4

Βοσνία        2

2ος Όμιλος

Αγγλία-Βέλγιο                 2-1

Ισλανδία-Δανία                0-3

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Αγγλία        7

Βέλγιο        6

Δανία         4

Ισλανδία      0

3ος Όμιλος

Κροατία-Σουηδία               2-1

Γαλλία-Πορτογαλία             0-0

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Πορτογαλία    7

Γαλλία        7

Κροατία       3

Σουηδία       0

LEAGUE B

1ος Όμιλος

Νορβηγία-Ρουμανία            4-0

Β. Ιρλανδία-Αυστρία          0-1

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Νορβηγία     6

Αυστρία      6

Ρουμανία     4

Β. Ιρλανδία  1

2ος Όμιλος

Ισραήλ-Τσεχία                1-2

Σκωτία-Σλοβακία              1-0

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Σκωτία       7

Τσεχία       6

Ισραήλ       2

Σλοβακία     1

3ος Όμιλος

Ρωσία-Τουρκία                1-1

Σερβία-Ουγγαρία              0-1

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Ρωσία        7

Ουγγαρία     6

Τουρκία      2

Σερβία       1

4ος Όμιλος

Ιρλανδία-Ουαλία             0-0

Φινλανδία-Βουλγαρία         2-0

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Ουαλία       7

Φινλανδία    6

Ιρλανδία     2

Βουλγαρία    1

LEAGUE C

2ος Όμιλος

Αρμενία-Γεωργία             2-2

Εσθονία-Β. Μακεδονία        3-3

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Β. Μακεδονία 5

Γεωργία      5

Αρμενία      4

Εσθονία      1

3ος Όμιλος

ΕΛΛΑΔΑ-Μολδαβία             2-0

Κόσοβο-Σλοβενία             0-1

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

ΕΛΛΑΔΑ       7

Σλοβενία     7

Μολδαβία     1

Κόσοβο       1

4ος Όμιλος

Καζακστάν-Αλβανία           0-0

Λιθουανία-Λευκορωσία        2-2

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Καζακστάν    4

Αλβανία      4

Λευκορωσία   4

Λιθουανία    4

Πηγή: sofokleousin.gr