Στις (νοκ άουτ) αναμετρήσεις του α΄ προκριματικού γύρου στο Europa League, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Ριτεριάι (Λιθουανία) – Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)                         3-2 (παρ.)       

Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) – Ζέτα (Μαυροβούνιο)              3-0

Μάριμπορ (Σλοβενία) – Κολερέιν (Βόρεια Ιρλανδία)                     4-5 πεν. (κ.δ., παρ. 1-1)

Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)             3-0

Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) – Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)                    4-2

Χάμπαρμπι (Σουηδία) – Πούσκας Ακαντέμια (Ουγγαρία)                   3-0

Βέντσπιλς (Λετονία) – Ντιναμό-Αουτο Τιράσπολ (Μολδαβία)              2-1

Άαρχους (Δανία) – Χόνκα (Φινλανδία)                                  5-2

Δε Νιού Σέιντς (Ουαλία) – Ζίλινα (Σλοβακία)                          3-1 παράταση (κ.δ. 1-1)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)                    2-1

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) – Μούρα (Σλοβενία)                             Αναβλήθηκε

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) – Σαμπουρτάλο (Γεωργία)                     5-1

Παρτιζάν (Σερβία) – Ρίγκας Φουτμπόλα Σκόλα (Λετονία)                 1-0

Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)- Σιράκ (Αρμενία)                    3-0

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) – Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)     2-1

Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) – Πάιντε Λιναμέεσκοντ (Εσθονία)       2-0

Βαλέτα (Μάλτα) – Μπάλα Τάουν (Ουαλία)                                0-1

Αμπερντίν (Σκωτία) – Ρούναβικ (Νησιά Φαρόε)                          6-0

Μάλμε (Σουηδία) – Κρακοβία (Πολωνία)                                 2-0

Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) – Σφίντουλ Σουρουτσένι (Μολδαβία)    1-4 πέναλτι (κ.δ., παρ. 0-0)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – Ίλβες Τάμπερε (Φινλανδία)                 12-11 πέναλτι (κ.δ., παρ. 2-2)

Βαντούζ (Λιχτενστάιν) – Χιμπέρνιανς (Μάλτα)                          0-2

Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν) – Λάτσι (Αλβανία)                               4-5 πέναλτι (κ.δ., παρ. 0-0)

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) – Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)              6-1

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) – Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)             Αναβλήθηκε

Λεχ Πόζναν (Πολωνία) – Βαλμιέρα (Λετονία)                            3-0

B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) – Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)                 4-3 παράταση (κ.δ. 2-2)

Χόνβεντ Βουδαπέστης (Ουγγαρία) – Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία)           2-1 παράταση (κ.δ. 1-1)

Μάδεργουελ (Σκωτία) – Γκλέντοραν (Βόρεια Ιρλανδία)                   5-1

Κουκές (Αλβανία) – Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία)                         2-1

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) – Πιάστ Γκλιβίτσε (Πολωνία)               0-2

Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) – Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία)           0-2

Σερβέτ (Ελβετία) – Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)                            3-0

Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) – Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)              3-0

Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) – Μποχίμιαν (Ιρλανδία)                           4-2 πέναλτι (1-1 κ.δ., παρ.)

Αλασκέρτ (Αρμενία) – Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία)                       0-1

Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν) – Μποτοσάνι (Ρουμανία)                1-2

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Σάιρινς (Μάλτα)                           2-1

Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία) – Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία)            0-2

Τέουτα (Αλβανία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)                       2-0

Σουμγκαγίτ Σίτι (Αζερμπαϊτζάν) – Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)        0-2

Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)   1-0

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) – Νόα (Αρμενία)                            4-1

Ίσκρα Ντανίλοβγκραντ (Μαυροβούνιο) – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)  0-1

Λοκομοτίβε Τιφλίδας (Γεωργία) – Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)    2-1

Τζιλάνι (Κόσοβο) – ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                                    0-2

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) – Ουνιόν Τίτους Πετάν (Λουξεμβούργο)   2-0

Πηγή: sofokleousin.gr