EUROLEAGUE (2021-22)  ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

1η αγωνιστική (30/9-1/10)

  Μονακό (Γαλλία)-Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)                                     75-63

  Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)             69-68

  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)                            84-74

  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)                 82-69

  Ούνικς Καζάν (Ρωσία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)             69-70

  Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)                  61-57

  Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)                 88-76

  Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπασκόνια (Ισπανία)                          75-50

  Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)                 96-64

  2η Αγωνιστική (7-8/10)

  Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)                     91-87

  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)    64-70

  Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)               63-75

  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)- Μπαρτσελόνα (Ισπανία)                72-80

  Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)                      74-68

  Ούνικς Καζάν (Ρωσία) (Ρωσία)-Μονακό (Γαλλία)                     80-88 παρ. (74-74κ.α.)

  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)                    96-100

  Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)                    67-71

  Μπασκόνια (Ισπανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)                       64-78

  3η αγωνιστική (12-13/10)

  Μπασκόνια (Ισπανία)-Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)                        81-79

  Ούνικς Καζάν (Ρωσία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)                  73-70  

  ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)             77-67

  Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)                84-70

  Βιλερμπάν (Γαλλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)                      75-73

  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)                 83-72

  Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)                        79-78 -παρ. (67-67κ.α.)

  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)           73-61  

  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μονακό (Γαλλία)                          94-86

  4η αγωνιστική (14-15/10)

  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)       79-71

  Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Ούνικς Καζάν (Ρωσία)                      80-41   

  Βιλερμπάν (Γαλλία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)                     85-93

  Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)                   76-80    

  Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)                83-68

  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)                    88-65

  ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)                    78-76

  Μονακό (Γαλλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)                            81-85 παρ. (75-75κ.α.)

  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)                  75-71

    5η Αγωνιστική (21-22/10)

  Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)              77-73

  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ούνικς Καζάν (Ρωσία)                71-68

  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)     73-75

  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)                    73-72

  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)               70-69

  ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)                     88-82

  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)          63-78

  Μπασκόνια (Ισπανία)-Μονακό (Γαλλία)                          78-66

  Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)        84-58

  6η αγωνιστική (26-27/10)

  Τρίτη, 26 Οκτωβρίου

  Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)                87-83

  Μονακό (Γαλλία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)                      70-62

  Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)                  74-76

  Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)       76-62

  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο                      83-77

  Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)                95-69

  Ούνικς Καζάν (Ρωσία) (Ρωσία)-Μπασκόνια (Ισπανία)              83-69

  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Ρεάλ                          68-75

  Βιλερμπάν (Γαλλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)                       70-68

  7η αγωνιστική (28-29/10)

  28/10

  Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)         69-82

  Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)                    67-65

  Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)               85-68

  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)               79-62

  29/10

  Ούνικς Καζάν (Ρωσία)-Ρεάλ

  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

  Μονακό (Γαλλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)

  Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                   Ν-Η

Αρμάνι Μιλάνο      6-1

Μπαρτσελόνα        6-1

Ρεάλ Μαδρίτης      5-1

Ολυμπιακός         5-2

Μακάμπι Τελ Αβίβ   5-2

Βιλερμπάν          4-2

ΤΣΣΚΑ Μόσχας       4-2

Μονακό             3-3

Ζενίτ Αγίας Πετρ.  3-3

Μπασκόνια          3-3

Μπάγερν Μονάχου    3-4

Παναθηναϊκός       2-4

Ούνικς Καζάν       2-4

Φενερμπαχτσέ       2-5

Ερυθρός Αστέρας    2-5

Άλμπα Βερολίνου    2-5

Αναντολού Εφές     1-5

Ζαλγκίρις Κάουνας  0-6

  8η αγωνιστική (4-5/11)

  4/11

  ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)

  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ούνικς Καζάν (Ρωσία)

  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

  5/11

  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

  Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)-Μονακό (Γαλλία)

  Μπασκόνια (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ρεάλ

  9η αγωνιστική (11-12/11)

  11/11

  ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

  Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

  Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)-Ούνικς Καζάν (Ρωσία)

  Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

  12/11

  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

  Μονακό (Γαλλία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)

  10η αγωνιστική (16-17/11)

  16/11

  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)

  Μπασκόνια (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

  17/11

  Ούνικς Καζάν (Ρωσία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μονακό (Γαλλία)

  Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

  11η αγωνιστική (18-19/11)

  18/11

  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

  19/11

  Ούνικς Καζάν (Ρωσία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μονακό (Γαλλία)

  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)

  Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

  Βιλερμπάν (Γαλλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

  Μπασκόνια (Ισπανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

  12η αγωνιστική (25-26/11)

  25/11

  ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

  Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

  Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

  Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

  Μπασκόνια (Ισπανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

  26/11

  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Ούνικς Καζάν (Ρωσία)

  Μονακό (Γαλλία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)

  13η αγωνιστική (2-3/12)

  2/12

  ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Μονακό (Γαλλία)

  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

  3/12

  Ούνικς Καζάν (Ρωσία)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

  Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

  14η αγωνιστική (9/10/12)

  9/12

  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)

  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ούνικς Καζάν (Ρωσία)

  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

  Μπασκόνια (Ισπανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

  10/12

  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

  Μονακό (Γαλλία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

  Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

  Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

  15η αγωνιστική (14-15/12)

  14/12

  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

  Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

  15/12

  ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Ούνικς Καζάν (Ρωσία)

  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μονακό (Γαλλία)

  Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

  Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

  16η αγωνιστική (16-17/12)

  16/12

  Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

  Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

  Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

  17/12

  Ούνικς Καζάν (Ρωσία) (Ρωσία)-Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)

  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

  Μονακό (Γαλλία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

  Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

  Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

  17η αγωνιστική (22-23/12)

  22/12

  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-Αρμάνι Μιλάνο

  Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μονακό (Γαλλία)

  Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ούνικς Καζάν (Ρωσία)

 23/12

  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

  Βιλερμπάν (Γαλλία)-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)

  Παναθηναϊκός (ΕΛΛΑΔΑ)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ)

  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Μπασκόνια (Ισπανία)

  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

Πηγή: sofokleousin.gr